Peaky Blinders Torrent Pobierz

Peaky Blinders pobierz

Rasizm Karla wobec jego siostry – „tego czegoś” – i te szkolne groźby o tym, co stanie się „kiedy dojdą do władzy”, pokazują, jak nieuchronne było to zagrożenie faszystowskie. Pół-Cygan Karl, dowiadując się, że jego komunistyczny ojciec był również Żydem (wiarygodny retcon, być może inspirowany żydowskim dziedzictwem aktora Freddiego Thorne’a , Iddo Goldberga), czyni go tak samo podatnym na faszystowskie „oczyszczanie” jak mała Elizabeth. Ada poradziła sobie z bigotami po Shelby, ale musiała się bać.

Strach ogarnął ten odcinek. Zabrało nas prosto z pogrzebu Ruby do zemsty Tommy’ego na rodzinie Barwell, z soundtrackiem dwóch żałobnych piosenek Sinead O’Connor. Cillian Murphy naprawdę przeszedł przez to w tym sezonie, dopasowując, rzucając i psując wiele razy w odcinku. Murphy był wspaniały, ale jeśli oglądanie jest takie ponure, to jak to jest grać? Nie rób tego biednego człowieka następnym Jamesem Bondem , zarezerwuj mu wakacje na plaży i sitcom.

Jak widzowie, którzy chcą zostać Tommym, zareagują na jego atak na obóz Barwell? Trudno jest zmierzyć się z podziwem, jak udowodnił wstręt Lizzie. Moralność bilansowa Tommy’ego mówi, że może zwiększyć swoje dobre uczynki, aby przewyższyć złe, ale musi wiedzieć, że to nie jest takie proste. Wie teraz, że złoto nie jest odpowiedzią, więc zamiast tego stawia na dobro. Czy naprawdę może po prostu zejść z jednej łodzi na kanale życia na drugą, po prostu zamienić stos ciał na coś spokojnego, uczciwego i dobrego? Ten dramat zaczął się od pytania, czy naprawdę można uciec od korzeni, a skończył na pytaniu, czy naprawdę można odpokutować za swoje grzechy.

Jeśli „Sapphire” to punkt, w którym Tommy zamienia się łodziami, to był to jego nadir, najniższy moment, w którym wszystko się kręci. Odcinek był wypełniony najgorszymi punktami Tommy’ego, od pogrzebu Ruby, przez strzelaninę w obozie cygańskim, po nazistowski salut i diagnozę gruźlicy. Gdzie wpisuje się jego syn-niespodzianka Duke ( Conrad Khan ) – błogosławieństwo czy kolejna klątwa? – okaże się w dwóch ostatnich odcinkach sezonu.

Chociaż wiemy, że nazistowski salut był pustym gestem, był to przeklęty obraz i (przynajmniej miejmy nadzieję) kolejna komplikacja dla każdego fana, który kiedykolwiek patrzył na Tommy’ego Shelby’ego jako wzór do naśladowania. Tommy zawsze postrzegał politykę jako serię pustych gestów i środek do celu, ale nawet naśladowanie tej brzydoty go zraniło – jak widać w pełnej wściekłości chwili z blizną, która nastąpiła. Aby zaostrzyć jego ból, ta scena przedstawiała powrót chwili z przeszłości Tommy’ego. Zbuntowana piosenka Jack Nelson zmusiła Laurę McKee do śpiewania to „The Black Velvet Band”, ta sama piosenka śpiewana przez Grace na stołku barowym Garrison w pierwszym sezonie. Opowieść o zdradzie, to był właściwy wybór, gdy Grace była pod przykrywką i szpiegowała Tommy’ego, i teraz jest to właściwy wybór, gdy Tommy pod przykrywką szpieguje faszystów.

60, 58m 2013
Lubisz Torrenty? Polub nas na FB

Tylko zalogowani użytkownicy mają dostęp do odcinków.

Dołącz teraz

Torrenty - miłego dnia!

Informacje
Peaky Blinders torrenty